O autorze
Pracuje 660 metrów pod ziemią. Tutaj przede wszystkim o problemach polskiego górnictwa, o górnictwie i wszystkim co z nim związane. Prowadzę także blog mlody-gornik.pl, można mnie znaleźć na Twitterze czy Facebooku.

Bracia górnicy - czeka nas ciężka praca

nettg.pl
Minister Gospodarki pan Janusz Piechociński wczorajszego dnia został zapytany o receptę na sukces polskiego górnictwa. Jego pierwszy argumentem był bardzo ciekawy. Otóż pan minister stwierdził, że górnicy muszą zacząć ciężko pracować...

Koledzy i koleżanki z szeroko pojętej branży górniczej. To co stwierdził wczoraj pan Minister jest oczywiste: do tej pory obijaliśmy się i wykonywaliśmy lekką pracę, za która pewnie braliśmy za duże wynagrodzenia. Pan Minister dał nam do zrozumienia, że koniec obijania się i spania po kontach! Koniec z dłubaniem słonecznika i zażywania tabaki, nie będzie już czasu na bajere podczas szychty!

Jeżeli planujecie w pracy spożywać śniadania (sznity), to lepiej spożywajmy je w osobowym, a jeszcze lepiej w szoli. Najwyższy czas skończyć z marnowaniem czasu i pora zacząć wyrabiać po 120% normy, ba wyrabiajmy po 200% aby zamienić sło

wa pana Ministra w czyn. Przed nami naprawdę ciężki okres, w którym musimy zapomnieć o zwolnieniach lekarskich czy urlopach. Pora zakasać rękawy i wziąć się poważnie do roboty!

A tak już całkiem poważnie, współczuję wszystkim pracującym w tym zawodzie, którzy tak jak ja, nie raz (żeby nie powiedzieć dziennie) wylewają siódme poty. Nie wyobrażam sobie, że po szychcie przychodzę zmęczony do domu i wtedy czytam słowa pana Ministra. Może trzeba będzie go zaprosić na barbórkę? Chociaż wydaję mi się, że lepszym pomysłem byłoby, zaprosić go na szychtę.
Trwa ładowanie komentarzy...